Değerli okurlarım!

Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun. 

Yine acı yine keder ve yine kahır ile doluyuz. Acının adı ve tarifi yok.Bir yandan idlip bir yandan Elazığ depremi, Manisa depremi ,Sabiha Gökçen havaalanındaki uçak kazası...

İçimiz üşüdü... 

Ülkemizde her şey iyiye giderken zaman zaman aldığımız bu acı haberler bizi derinden üzmektedir. Öncelikle depremde ve Van Bahçesaray'da çığın düşmesi sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum.

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz geçmişten günümüze birçok sıkıntı ile karşı karşıya gelmiş ve bu sıkıntıları her seferinde başarılı bir şekilde def etmiştir.  ülkemiz hiç şüphesiz güçlü ve kuvvetli bir yapıya sahiptir. Her nekadar başımıza talihsiz olaylar gelse de inanıyorum ki hepsini atlatacağız.

Biz Türkiyeyiz ve güçlüyüz.

Deprem öyle sinsi bir felaket ki ansızın yakalar insanı ve maalesef kötü sonuçlar doğurmaktadır.  Gönül isterdi ki Elazığ'daki kardeşlerimin hepsi hayatta olsun gönül isterdi ki Van Bahçesaray' daki  kardeşlerimin kılına zarar gelmesin ve Gönül isterdi ki idlib'deki Resulayn'daki, Telabyad'daki ve daha nice ismini sayamadığım bölgelerimizdeki mehmetçik'lerimizin kılına bile zarar gelmesin.

Illaki bir acı yaşayacağız gerek içimizde gerek yanıbaşımızda. Bu ani şehadetler Allah katında hiç şüphesiz şehitlik mertebesine ulaştırır fakat geriye kocaman bir acı bırakır.

Bizler yüce Türk devleti milleti olarak her zaman dik duruşumuzu bozmayacak e İnadına inadına olayların üstüne gideceğiz. Allah'ın izniyle hiçbir dış etken bizleri islam sancağı davamızdan alıkoyamayacaktır.  Osmanlı Devleti'nden bu yana Bizler Türk Milleti olarak nice Şehitler vermiş bir milletiz. Bizler verdiğimiz şehitlerle ülkemizi bu aşamaya getirdik ve bizler asla geri adım atmayacağız.

Hepimiz birer Şehadet neferi olma yolunda memleketimize dört elle sarım sarmalayıp koruyacağız.

Bize karşı Duran insanlar bu lafım özellikle size...

" Türkiye'nin gücünü gördünüz değil mi, Elazığ depreminde Türkiye'nin dört bir yanından yaraları sarmak için mücadele eden insanları gördünüz değil mi?"

Kardeşlerimizi yığınlar altından çıkarmak için mücadele eden insanlar, kardeşlik duygusu içerisinde hayatlarını pahasına mücadele eden insanlar,  bir hayat kurtulsun diye gece gündüz durmadan mücadele eden insanlar!

Hepinize ayrı ayrı minnettarız, hepinize şükranlarımızı sunuyoruz. iyi ki varsınız diyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin böyle acılar yaşatmasın diyoruz

 Geçmiş olsun Elazığ Geçmiş olsun Van ve Geçmiş olsun Türkiye'm.