Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Halil Özcan, Şanlıurfaspor kongresinde yöneltilen eleştirilere resmi sosyal medya adresinden yanıt verdi.

 

Şanlıurfaspor eski yönetim kurulu üyesi Mehmet Cafer'in kongrede kullandığı 'Şanlıurfaspor'un bu duruma gelmesinden Ak Partili siyasetçiler sorumludur' şeklindeki eleştirilerine Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan sosyal medya hesabında yanıt vererek tepki gösterdi.

Vekil Özcan Sosyal medya hesabından Şu İfadelere yer verdi;''Şanlıurfaspor kongresi yapıldı. Hayırlı olsun yeni yönetim gövdesini koydu Rabbim yardımcıları olsun. Şanlıurfaspor’un zorda kalmasını fırsat bilen bazı zevatlar AK Partimizi, Şanlıurfalı hemşerilerimizi Basınımızı, STK mızı  suçlamıştır. Şiddetle reddediyoruz.Birçok takım inişli çıkışlı süreçten geçmiştir. Önemli olan bundan sonra ne yapılmalıya bakmak. Yeni yönetime nasıl destek olunur. Başarı olunca biz başardık başarısızlık olunca AK Parti suçlu. Yok öyle bir dünya. Şanlıurfaspor siyasete alet edilmemeli.Birileri kendileri yönetimde yer almadığı için sanki Şanlıurfaspor'un bu duruma düşmesinden çok memnun görünüyor ki AK Parti’ye saldırmak için eline bir koz geçmiş gibi kin ve nefret söylemlerini kullanmış. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.Bundan sonra Şanlıurfaspor'u her türlü şahsi hesaplaşmalardan, siyasi sürtüşmeden uzak tutarak, herkesin elinden gelen desteği vermesi Şanlıurfa’ya karşı bir görevidir. Nihat Çakır ve yeni yönetimine başarılar dilerim. Allah yardımcıları olsun.''paylaşımında bulundu.